Ciekawostki, Nauka i technologie, Nauka w Polsce, Technologie

Innowacja w szkoleniu z Pierwszej Pomocy

Innowacja w szkoleniu z Pierwszej Pomocy - 4 HELP VR
Innowacja w szkoleniu z Pierwszej Pomocy – 4 HELP VR

Przenieśliśmy szkolenie z pierwszej pomocy do wirtualnego świata. Daje to bardziej autentyczne doświadczenie ratowania życia osobie poszkodowanej, a tym samym zwiększa poczucie pewności siebie w sytuacji zagrożenia życia w rzeczywistym świecie.

Dlaczego wirtualna rzeczywistość? Dzięki doświadczeniu sytuacji w świecie wirtualnym, uczestnik szkolenia zyskuje przewagę w momencie realnych zdarzeń.

Wirtualna Rzeczywistość to obraz, dźwięk, przestrzeń i dotyk „zamknięty” w świecie technologii. Jej wysoki stopień zaawansowania umożliwia na odzwierciedlenie warunków panujących na miejscu zdarzenia bez żadnych negatywnych skutków wszelakich pomyłek. W ten sposób można ćwiczyć, utrwalać i nabywać nowe umiejętności, zwiększając pewność siebie i jednocześnie zmniejszając stres.

Program szkoleniowy 4 Help VR opiera swoje działanie na zsynchronizowanym z oprogramowaniem sprzęcie o wysokich parametrach technicznych. Użytkownik jest wirtualnie przenoszony w fikcyjne miejsce zdarzenia: na ulicy leży poszkodowany, któremu należy udzielić pomocy. Jakość wykonywanych czynności ratunkowych jest monitorowana i dzięki autorskiemu czujnikowi, umieszczonemu w fantomie, oraz precyzyjnemu algorytmowi instruktażowo-edukacyjnemu, uczestnik ma możliwość prawidłowej nauki resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

Podnosi się przez to oraz kształci umiejętności praktyczne uczestnika szkolenia. Doświadczanie oraz podążanie za instrukcjami uczy szkolonego krok po kroku poprawnego działania w analogicznej sytuacji w realnym świecie. Synchronizacja obrazu i dźwięku oraz kinestetyki pozwala na zaspokojenie potrzeb szkoleniowych u różnych odbiorców. W programie 4 Help VR instruuje wirtualny trener. Wskakujesz do wirtualnego świata, aby uratować życie: zakładasz gogle, podążasz za instrukcjami, starasz się uzyskać jak najlepszy wynik, by zostać superbohaterem. Życie może kiedyś zweryfikować, na ile uważnie brałeś udział w szkoleniu.

Źródło: https://4helpvr.com/