Walidacja

Wybuch w fabryce fajerwerków, są ofiary

Thumbnail for 64477

Tragiczny wybuch w meksykańskiej fabryce fajerwerków. Sześcioro pracowników poniosło śmierć, dokładna liczba radnych nie jest znana.

Do wybuchu doszło około jedenastej rano na terenie fabryki w San Lorenzo Octeyuco. Mieszkańcy mieli usłyszeć potężną eksplozję, która wstrząsnęła ziemią na terenie wioski.

Cztery osoby poniosły śmierć na miejscu w wyniku tragedii. Siedmioro pracowników zostało przewiezionych do pobliskiego szpitala, Jilotepec General Hospital. Ze względu na rozległość obrażeń trzech kolejnych zostało przetransportowanych helikopterem do szpitala w Toluca. Spośród poszkodowanych dwóch nie udało się odratować.

Służby podają, że fabryka zajmowała się produkcją i przechowywaniem fajerwerków. Cztery z sześciu budynków produkcyjnych zostały uszkodzone w wyniku zdarzenia. Fala uderzeniowa miała wstrząsnąć oknami kilometr od fabryki.

Jak podaje gazeta „El Diario” wybuch nie był pierwszym tego typu incydentem w tym regionie. Wcześniej w tym roku w podobnym incydencie zginęły trzy osoby.

Post Wybuch w fabryce fajerwerków, są ofiary pojawił się poraz pierwszy w Stowarzyszenie HAZEX | ATEX.