Nauka i technologie, Nauka w Polsce

Warsztaty naukowe Adamed czekają na młodych pasjonatów nauk ścisłych

Fot. Flickr, Dinesh Cyanam

Młodzi pasjonaci biotechnologii, chemii, fizyki czy medycyny będą mogli skorzystać z bezpłatnych warsztatów naukowych ADAMED SmartUP Academy. Odbędą się one w: Warszawie, Łodzi, Gliwicach, Gdańsku i Lublinie. Druga edycja programu rusza już 28 stycznia.

ADAMED SmartUP to projekt naukowo-edukacyjny skierowany do uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, mający na celu popularyzację nauk ścisłych i przyrodniczych oraz wsparcie rozwoju pasji i zainteresowań szczególnie uzdolnionej młodzieży.

W ramach drugiej edycji ADAMED SmartUP Academy zrealizowane zostaną dwudniowe kursy o tematyce: biochemia, medycyna, fizyka, chemia oraz kilkugodzinne warsztaty, które odbędą się we współpracy z BioCentrum Edukacji Naukowej. Aby wziąć w nich udział wystarczy mieć 15-19 lat i w kilku zdaniach przekonać organizatorów o swojej motywacji do pogłębiania wiedzy.

Dla osób, które chcą wziąć udział w zajęciach i wraz z naukowcami przeprowadzić szereg fascynujących eksperymentów, na stronie www.adamedsmartup.pl/academy udostępniono formularz aplikacyjny. Należy podać w nim adres e-mail oraz krótko opisać (w maks. 50 słowach) powody zainteresowania uczestnictwem w ADAMED SmartUP Academy.

Dwudniowe warsztaty w marcu odbędą się w Łodzi, w kwietniu w Gliwicach, w maju będzie gościł je Lublin, a w czerwcu Gdańsk i Warszawa. Z kolei warsztaty organizowane we współpracy z BioCentrum Edukacji Naukowej – „Na tropach białek” oraz „Biotechnologia przeciwciał w klinice” – będą prowadzone w Warszawie. Szczegółowy harmonogram programu jest dostępny na stronie: www.adamedsmartup.pl/academy

„ADAMED SmartUP Academy to wyjątkowe wykłady, prowadzone przez wybitnych naukowców oraz szereg zajęć, które pokazują, w jaki sposób zdobytą wiedzę można wykorzystać w praktyce. Warsztaty dają możliwość rozwijania swoich naukowych pasji, a także szansę na poznanie osób o podobnych zainteresowaniach” – mówi uczestniczka zeszłorocznej edycji ADAMED SmartUP Academy, Ola Stefańska.

Patronat honorowy nad programem sprawują: minister edukacji narodowej, minister nauki i szkolnictwa wyższego, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Narodowe Centrum Nauki, Politechnika Warszawska, Polska Akademia Nauk, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego, Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Medyczny w Łodzi, Uniwersytet Warszawski, Warszawski Uniwersytet Medyczny oraz Akademia Morska w Szczecinie.