Ciekawostki, Nauka i technologie

Air Force One z klocków LEGO

Fot. https://www.facebook.com/WystawaBudowlizKlockow

15 tirów klocków oraz sprzętu, 3000 m2 ekspozycji a na niej makiety, setki eksponatów oraz niesamowite, wielkie budowle złożone z kilku milionów klocków. Niesamowity świat można podziwiać na Największej w Polsce Wystawie Budowli z Klocków LEGO.

Największy podziw budzi jednak samolot Air Force One. Został zbudowany w skali 1:7 i ma prawie 11 metrów długości, 3 metry wysokości i 10 metrów rozpiętości skrzydeł. Do jego wykonania zużyto około miliona klocków.

– Projekt budowy samolotu Air Force One trwał prawie rok. To jest dosyć złożone i skomplikowane, gdyż najpierw wymyślamy co to ma być, później zastanawiamy się jak to można zrobić i czy to jest możliwe. Akurat Air Force One jest trudnym projektem. Musimy milion klocków unieść i cała konstrukcja musi stanąć na kilku podporach. W ten projekt było zaangażowanych łącznie ok. 20 osób – mówi newsrm.tv Rafał Szymański, organizator Największej w Polsce Wystawy Budowli z Klocków LEGO.

Zwiedzający mogą zajrzeć do środka samolotu i podejrzeć sceny historyczne z udziałem najważniejszych osób w Stanach Zjednoczonych. Oprócz samolotu na Wystawie można zobaczyć multimedialną prezentację przedstawiającą najciekawsze informacje dotyczące prezydenckiego samolotu oraz filmiki ukazujące scenki rozgrywające się na jego pokładzie.

Budowle z klocków LEGO można zobaczyć na PGE Narodowy do 11 marca.