Według badania “IoT 2020” przeprowadzonego przez Schneider Electric, już 70 proc. kadry kierowniczej widzi wartość biznesową Internetu Rzeczy – technologii, która napędza Przemysł 4.0. Dlatego podczas tegorocznych targów w Hanowerze zaprezentowane zostaną najnowsze rozwiązania z tego obszaru. Jednym z nich będzie platforma EcoStruxure firmy Schneider Electric, która wspiera przedsiębiorstwa z różnych sektorów, w osiągnięciu innowacyjności i lepszej efektywności. W tym roku należy spodziewać się wielu przedstawicieli z naszego kraju, gdyż Polska jest partnerem targów.
Jak wskazują badania Schneider Electric coraz więcej firm chce wykorzystywać nowoczesne technologie z obszaru IoT. Wśród tych firm jest wiele z Europy Środkowo – Wschodniej w szczególności z Polski. Dlatego, też w tym roku to Polska jest partnerem targów, a wystawcy przygotowali dla nich wiele ciekawych rozwiązań. Jedną z firm globalnych, ale działających również na rynku polskim jest Schneider Electric.
Targi w Hanowerze to jedno z największych wydarzeń w świecie technologii przemysłowych, które dostarcza firmom najlepszej wiedzy. Obecność na targach oraz dostarczanie właściwej wiedzy technologicznej i biznesowej jest dla nas jako firmy bardzo ważne. To przekazana wiedza wpływa na rozwój przedsiębiorstw i podnoszenie ich konkurencyjności na rynku. Dlatego właśnie nasi specjaliści biorą w Targach czynny udział. W tym roku zaprezentujemy platformę EcoStruxure™, która jest otwartą, podłączona do internetu rzeczy (IoT) i interoperacyjną architekturą systemu, zapewniającą naszym klientom bogate korzyści w zakresie bezpieczeństwa, niezawodności, wydajności, zrównoważonego rozwoju i łączności. Ze względu na obecność wielu polskich firm na Targach, będziemy dysponować gronem polskich ekspertów, którzy przybliżą rozwiązania przemysłu nowej generacji – mówi Jacek Łukaszewski, Prezes Klastra Polska, Czechy, Słowacja w Schneider Electric.
Polska w światowej skali
Innowacyjne rozwiązania oraz współpraca z wykwalifikowaną kadrą – to czynniki mające największy wpływ na konkurencyjność firm w dobie Przemysłu 4.0. Jak poszczególne państwa radzą sobie z realizacją oraz rozwojem tych i innych założeń, m.in. polityki energetycznej, infrastruktury, czy prawa – obrazuje „2016 Global Manufacturing Competitiveness Index” od firmy Deloitte i Amerykańskiej Rady ds. Konkurencyjności. Według raportu, Polska znalazła się na 15 miejscu w światowej skali najbardziej konkurencyjnych państw pod względem produkcji przemysłowej i tym samym zdobyła 59,1 punkta.
Partnerstwo Polski w Hanowerze jest dowodem na chęć wprowadzania realnych działań w kierunku wspierania innowacyjności polskich i europejskich firm. To bardzo dobrze, bo konkurencyjność przedsiębiorstw jest także warunkiem atrakcyjności kraju dla zagranicznych inwestorów. – dodaje Jacek Łukaszewski.
Tegoroczne targi w Hanowerze potrwają od 24 do 28 kwietnia 2017 roku. Przez cały ten okres odbywać się będą prezentacje technologii, rozwiązań i spotkania biznesowe. Schneider Electric zaprasza do odwiedzenia stoiska w hali 11 na stanowisku C58.
Każdy, kto chce odwiedzić Targi i porozmawiać z naszymi ekspertami może otrzymać bezpłatną wejściówkę rejestrując się klikając tutaj!
O firmie Schneider Electric
Schneider Electric jest globalnym specjalistą w zarządzaniu energią i automatyce. W 2015 roku firma zanotowała przychody w wysokości 26,6 mld euro i zatrudniała 170 tys. pracowników. Obsługuje klientów w ponad 100 krajach, wspomagając ich w zarządzaniu energią i procesami w bezpieczny, niezawodny, efektywny i zrównoważony sposób. Począwszy od najprostszych przełączników po złożone systemy operacyjne, nasze technologie, oprogramowanie oraz usługi udoskonalają zarządzanie przedsiębiorstwami i automatyzację procesów. Nasze zintegrowane rozwiązania zmieniają oblicze przemysłu i miast oraz wzbogacają nasze życie.
W Schneider Electric nazywamy to Life is On.
Więcej informacji: www.schneider-electric.com/pl
Źródło: materiały prasowe