Opinie i komentarze, Technika i przemysł, Wydarzenia branżowe

Energetyka, społeczeństwo, gospodarka, czyli XXVII edycja Konferencji Energetycznej EuroPOWER

Fot. MMC Polska
Fot. MMC Polska

W dniach 4-5 kwietnia 2018 roku, w Sheraton Warsaw Hotel odbyła się Konferencja Energetyczna EuroPOWER – najważniejsze spotkanie dotyczące rozwoju sektora energii w Polsce. Wydarzenie to stanowiło okazję do dialogu o najbardziej aktualnych wyzwaniach i problemach dotyczących branży.

W wydarzeniu uczestniczyli czołowi przedstawiciele kluczowych firm energetycznych, administracja publiczna, regulator i reprezentanci świata nauki. Uroczystego otwarcia dokonał Gość Honorowy – Krzysztof Tchórzewski, Minister Energii, który podczas swojego wystąpienia poruszył kwestie związane z Rynkiem Mocy, Pakietem Zimowym oraz budową elektrowni jądrowej w Polsce. XXVII edycja EuroPOWER zgromadziła ponad 587 uczestników w ciągu dwóch dni.

Tematyka pierwszego dnia Konferencji skupiona była wokół polityki energetycznej i przemysłowej UE, Pakietu Zimowego, aspektów ekologicznych, unijnych systemach wsparcia oraz bezpieczeństwa energetycznego. Podczas ostatniego panelu prelegenci poruszyli bardzo ważny temat rozwoju elektromobilności i związanymi z tym warunkami efektywnego i dynamicznego rozwoju. Drugiego dnia nie zabrakło rozważań na temat nowoczesnych technologii w energetyce. W tej kwestii prelegenci wypowiedzieli się o współpracy spółek ze startupami, wykorzystania m.in. IoT, R&D, data analitycs, blockchain w przemyśle energetycznym. Podniesiono również zagadnienia kogeneracji w Polsce, digitalizacji w energetyce, rynku mocy czy międzynarodowej współpracy gazowej.

Wśród ekspertów i autorytetów z branży którzy wzięli udział w wydarzeniu możemy wymienić m.in.: Filipa Grzegorczyka, Cristopha Kuhna, Macieja Bando, Pawła Piwowara, Piotra Zawistowskiego oraz Tomasza Wilczaka.

Na zakończenie pierwszego dnia konferencji odbyła się Wielka Gala Liderzy Świata Energii i Produkcji, podczas której przyznano nagrody w konkursie “Liderzy Świata Energii”.

Partnerzy XXVII Konferencji Energetycznej EuroPOWER:
Partnerzy Strategiczni: Atende, Orange Polska, Dell EMC, Asseco, Polenergia, EY, Tauron. Partnerzy: Grupa GPEC, Abak, PROFESCAPITAL, Gamfi, CallPage.
Sponsorzy: CWS-boco Polska.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną fotorelacją z XXVII edycji Konferencji Energetycznej EuroPOWER.

Organizatorem wydarzenia jest MMC Polska.

Pełna galeria zdjęć znajduje się tutaj.