Opinie i komentarze, Rozwiązania dla przemysłu, Technika i przemysł, Wydarzenia branżowe

Konferencja Druk 3D w metalu

W tym roku po raz pierwszy w historii ITM Polska odbędzie się konferencja „Druk 3D w metalu”, wspierana przez CD3D wydawcę największych portali poświęconych technologiom przyrostowym w kraju – Centrum Druku 3D i 3D w praktyce. Jednodniowa konferencja odbędzie się 6 czerwca, w godzinach 10.00-14.30. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny dla osób, które zakupiły bilet wstępu na targi. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązuje wcześniejsza rejestracja za pośrednictwem strony internetowej:  http://3dsolutions.mtp.pl

Rokrocznie w targach ITM Polska bierze udział blisko 1000 wystawców, którzy prezentują rozwiązania dla takich gałęzi przemysłu jak transport, motoryzacja, obróbka powierzchni, kolejnictwo, spawalnictwo, hutnictwo, metalurgia, plastyczna obróbka metalu, lakiernictwo czy bezpieczeństwo i higiena pracy. Od 2016 roku w tym samym czasie odbywają się targi 3D Solutions – impreza poświęcona w całości technologiom przyrostowym. W tym roku po raz pierwszy odbędzie się wydarzenie towarzyszące – konferencja „Druk 3D w metalu”, wspierana przez CD3D wydawcę największych portali poświęconych technologiom przyrostowym w kraju – Centrum Druku 3D i 3D w praktyce.

Technologia druku 3D z metalu to obecnie najdynamiczniej rozwijająca się metoda przyrostowa. W opublikowanym niedawno raporcie czołowej firmy analitycznej specjalizującej się w badaniu rynku druku 3D – Wohlers Associates, w 2017 roku nastąpił gigantyczny, 80%-wy wzrost sprzedaży systemów do druku 3D z metalu. Produkcją drukarek 3D do metalu zajęły się takie koncerny jak GE, DMG Mori, Matsuura, czy Michelin. W tej chwili pytaniem nie jest, czy druk 3D z metalu zostanie w jakikolwiek sposób zaadaptowany w przemyśle, tylko do jakiego stopnia zastąpi tradycyjne metody wytwórcze?

Podczas organizowanej konferencji wystąpią przedstawiciele najważniejszych firm z branży druku 3D w metalach w Polsce. Podczas wykładów zostanie przedstawionych wiele case studies z zakresu wykorzystania technologii przyrostowych w praktyce, wdrożeń systemów do druku 3D w przedsiębiorstwach produkcyjnych, czy unikalnych produktów jakie za ich pomocą powstają.

PROGRAM KONFERECNJI „Druk 3D w metalu”

10:00 – oficjalne przywitanie
10:10 – Paweł Ślusarczyk – CD3D
10:30 – Materialise
11:00 – Bibus Menos
11:30 – 3D Phoenix
12:00 – dr inż. Bogdan Dąbrowski – Renishaw
12:30 – dr inż. Maciej Cader – PIAP
13:00 – Magdalena Przychodniak – CD3D
13:30 – dr Marcin Elgalal – Pracowania Indywidualnych Implantów Medycznych
14:00 – Q&A i podsumowanie
14:30 – koniec konferencji

Konferencja będzie jednodniowa i odbędzie się 6 czerwca 2018 r.

To jedyna w swoim rodzaju okazja, aby poznać najnowsze trendy w tym obszarze i zobaczyć, w którym kierunku podążają największe koncerny przemysłowe świata.

 

ŚCIEŻKI ZWIEDZANIA

Zapraszamy również do zwiedzania targów z przewodnikiem na dwóch tematycznych ścieżkach:

  • „Na drodze do Przemysłu 4.0.” 7.06, godz. 10.00, 06. godz. 13.00
  • „Druku 3D w przemyśle” 7.06, godz. 13.00, 8.06, godz. 10.00

Informacje: http://www.itm-polska.pl/pl/na_drodze_do_przemyslu_4-0/o_sciezce_4-0/