Opinie i komentarze, Rozwiązania dla przemysłu, Technika i przemysł, Wydarzenia branżowe

Warsztaty menedżera – zainwestuj w siebie na Targach Subcontracting 2018

Fot. ITM Polska

Tegoroczna edycja targów Subcontracting 2018 jest bogatsza o interesujące  wydarzenie WARSZTATY MENEDŻERA, organizowane przez partnera targów – Klaster Obróbki Metali – Krajowy Klaster Kluczowy.

Podczas ubiegłorocznej edycji przygotowana została m.in. strefa Speaker’s Corner, poświęcona działaniom i procesom związanym z konsolidacją i wzrostem konkurencyjności polskiej branży podwykonawstwa i kooperacji.

W tym roku Strefa Warsztat Menedżera będzie aktywna przez trzy dni, od 6 do 8 czerwca w godzinach 10.00 – 13.00. Każdy dzień będzie poświęcony innemu tematowi.

Jak okiełznać Technologie?

Rozpoczynamy 6 czerwca o godz. 10 w specjalnie dedykowanej warsztatom Strefie w pawilonie nr 7, gdzie odbywać się będą równocześnie targi SUBCONTRACTING. Gorącym tematem pierwszego dnia Warsztatów Menadżera będzie Przemysł 4.0. Ta rewolucja jest tuż za progiem, a najważniejsze pytanie brzmi: jak się do niej skutecznie przygotować? Przemysł 4.0 to nie tylko automatyzacja i robotyzacja produkcji. To przede wszystkim wyzwanie jak skutecznie wdrożyć ZMIANĘ. Swoimi doświadczeniami podzielą się z nami menedżerowie, którzy skutecznie to robią na co dzień. Z jakimi trudnościami spotkali się w praktyce? Jak to się stało, że wdrożenie zakończyło się sukcesem? O tym opowiedzą przedstawiciele zarówno dużych firm, jak i liderzy mniejszych przedsiębiorstw, nawet do niedawna jednoosobowych. Wspólnym elementem wszystkich prezentacji będzie praktyczne podejście, które można wdrożyć w swojej firmie w zależności od naszego potencjału.

W  prezentacjach pokazane zostanie:

  • Jak wdrażać automaty i roboty do produkcji w przemyśle ogólnym?
  • Jak podejmować zlecenia, które są poza naszym zasięgiem technologicznym?
  • Jak zmienia się podejście do konstrukcji maszyn?
  • Jak pomysł z rzeczywistości 4.0 zrealizować w praktyce?
  • Jak i kiedy możliwości przemysłowego druku 3D wykorzystać w swojej firmie?
  • Jakie nowe trendy obowiązują w zakresie obróbki i nowych materiałów?

Wszystko podsumujemy debatą z uczestnictwem prelegentów pt. „Kiedy Inteligentna Super Fabryka 4.0 może stać się rzeczywistością?”

Przewaga dzięki współpracy

Drugi dzień Warsztatów Menadżera (7 czerwca), uświetnią swoją obecnością eksperci Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii. Właśnie mijają trzy lata od pierwszego konkursu ministerstwa na wybór Kluczowych Klastrów Krajowych. Z tej perspektywy spojrzymy na osiągnięte sukcesy, oraz na to, co można było zrobić lepiej? Odpowiemy na pytania: co czeka nas w przyszłości w kontekście recertyfikacji KKK i zakończenia budżetu UE 2014-2020, jakie wyzwania wyznacza budżet 2021-2027 i Strategia na rzecz odpowiedzialnego rozwoju. Absolutną nowością jest hasło „Cała Polska Specjalną Strefą Ekonomiczną“. Wyjaśnimy, jakie będą obowiązywały nowe zasady wsparcia.

Ekspertów Ministerstwa wesprą swoim doświadczeniem przedstawiciele 16 Klastrów Kluczowych zaproszeni na tegoroczny blok targów ITM Polska i Subcontracting. Warto sprawdzić, jak skorzystać z możliwości, które daje efekt synergii i sieć współpracy. Drugi dzień podsumuje debata: „Jak rozwijać polską gospodarkę w rzeczywistości 4.0?”

Ludzie – największe wyzwanie?

Ostatni dzień targów (8 czerwca), to również ostatni dzień warsztatów. Podejmuje on niezwykle ważki temat w branży – zasoby ludzkie. Inspiracją dla tego dnia jest tematyka Kongresu Liderów Zmian, który odbył się w dniach 20-21 kwietnia br.: problematyka współpracy międzypokoleniowej; kształcenie specjalistyczne na poziomie zawodowym, technicznym i inżynierskim; wykorzystywanie nowoczesnych narzędzi rekrutacji i oceny pracowników; motywowanie i rotacja kadr; jak zrozumieć nie tylko klienta, ale i pracownika?

O tych frapujących tematach znów opowiedzą praktycy, którym będzie można nie tylko zadać pytanie, ale i podyskutować w debacie podsumowującej dzień.

Wolne popołudnie – nie koniecznie

W pierwotnym założeniu Strefa Warsztatów Menedżera miała kończyć swoją pracę około godziny 13.00. Kolejną nowością będą popołudniowe warsztaty. Po lunchu eksperci uczestniczący w otwartych sesjach porannych postanowili zaprosić na sesję popołudniową tych, dla których usłyszenie o najnowszych trendach to za mało i zechcą spróbować swoich sił w praktyce. Od godziny 14.30 ruszą równoległe sesje warsztatowe w salach na antresoli pawilonu nr 7. Razem czy osobno – jak promować polską gospodarkę i swoją firmę?  I wiele innych ciekawych propozycji, które przygotowuje organizator targów i Klaster Obróbki Metali – Krajowy Klaster Kluczowy.

Jeśli przedstawione tematy zainteresowały Państwa zapraszamy na targi SUBCONTRACTING do pawilonu numer 7 – Strefa Warsztatów Menedżera. Prosimy śledzić targową stronę www, już wkrótce rusza rejestracja na awizowane wydarzenia.

 

Targi Kooperacji Przemysłowej SUBCONTRACTING, 5-8.06.2018, Poznań

www.subcontracting.pl