Opinie i komentarze, Przemysł 4.0, Rozwiązania dla przemysłu, Technika i przemysł, Utrzymanie ruchu, Wydarzenia branżowe

Wkoło o produkcji, czyli VI Forum Nowoczesnej Produkcji

Fot. MM Conferences S.A.

24 – 25 października, w The Westin Warsaw Hotel, odbyło się VI Forum Nowoczesnej Produkcji. Jak zawsze wydarzenie poruszyło najbardziej aktualne kwestie i rozwiało wątpliwości, z którymi mierzy się kadra zarządzająca małych i dużych firm produkcyjnych.  Innowacyjna formuła Kongresu oparta o sesje round tables oraz 34 wybitnych ekspertów w roli prelegentów, przyciągnęło wielu pasjonatów interesujących się nowoczesną produkcją. Wraz z równolegle odbywającym się wydarzeniem o rynku energetyki, kongres przyciągnął ponad 600 uczestników w ciągu dwóch dni.

Wydarzenie rozpoczęło się od części wspólnej Forum Nowoczesnej Produkcji i Konferencji Energetycznej EuroPOWER. Uroczystego otwarcia Kongresów dokonali Przewodniczący Rad Programowych Joanna Makowiecka-Gaca i Leszek Juchniewicz.  Następnie odbyła się Inauguracyjna debata pod patronatem Rzeczpospolitej, która traktowała o Polskiej energetyce u progu gospodarki 4.0. Kluczowi eksperci z zakresu nowoczesnej produkcji i energetyki, poruszyli takie kwestie jak rozwój polskiej gospodarki, ekspansja wielkich zakładów produkcyjnych czy rozwój elektromobilności.

Za największy atut VI edycji Forum Nowoczesnej Produkcji można uznać ciekawą, innowacyjną agendę. Dzięki koncentracji na use cases oraz krótszych, dynamicznych panelach, uczestnicy mieli możliwość zobaczyć jak inni rozwiązali problemy, z którymi zmaga się większość firm produkcyjnych, nie tylko w Polsce. Dodatkowo na zakończenie każdego dnia, pod hasłem “w koło o produkcji” odbyły się sesje round tables. Sesje rozwijały tematy, które wcześniej były poruszane przez prelegentów podczas paneli. Eksperckie rozmowy przy okrągłych stołach były idealną okazją do wymiany wiedzy i doświadczeń, a także do interakcji między Uczestnikami Kongresu a Gospodarzami Stołów. Poznanie wielu perspektyw w jednym czasie, możliwość wyrażenia swojej własnej opinii, możliwość poznania i interakcji z uczestnikami oraz nowe pomysły, które pojawiły się dzięki sile pracy w grupie,  to tylko kilka powodów, które tłumnie przyciągnęły uczestników Forum Nowoczesnej Produkcji do rozmów przy okrągłych stołach.

Pierwszego dnia Forum Nowoczesnej Produkcji można było znaleźć odpowiedź na pytanie, co wyzwala automatyzację? Podczas wydarzenia prelegenci przewrotnie zastanawiali  się czy to automatyzacja jest zagrożeniem dla rynku pracy czy też brak personelu stanowi siłę napędową rozwoju automatyzacji i robotyzacji w zakładach. Było wiele perspektyw, dużo merytorycznych argumentów i garść inspiracji. Swoją wiedzą podzielił się również dwukrotny zdobywca tytułu Najlepszego Pracodawcy – firma W.P.I.P.. Drugi dzień to nacisk na automatyzację, digitalizację i robotyzację. Podczas wystąpień wyłoniono trendy, które mają wpływ na nowoczesną produkcję w firmach 4.0.

W roli prelegentów VI edycji Forum Nowoczesnej Produkcji wystąpili m.in.:

Dorota Dębińska-Pokorska, Mateusz Amroziński, Wiesław Gorzelak, Adam Holewa, Marcin Jadczyk, Wojciech Klimek, Artur Zawadzki i Andrzej Soldaty.

Partnerzy VI Forum Nowoczesnej Produkcji:

Partnerzy Strategiczni: Atende, Dell EMC, DXC Technology, WPIP
Partnerzy: QSG S.A, Salesbook, Callpage, Gamfi, Abak, PROFESCAPITAL
Partner Merytoryczny: PwC

 

Zapraszamy do zapoznania się z pełną fotorelacją VI Forum Nowoczesnej Produkcji.

Organizatorem wydarzenia jest MMC Polska.