Przemysł 4.0, Rozwiązania dla przemysłu, Technika i przemysł, Utrzymanie ruchu, Wydarzenia branżowe

Zapraszamy na VIII edycję konferencji Diagnostyka Materiałów i Urządzeń Technicznych

Międzynarodowa,  VIII edycja konferencji Diagnostyka Materiałów i Urządzeń Technicznych, to pełne innowacji połączenie wystąpień, prezentacji, networkingu i dyskusji panelowych. DMIUT 2019 to spotkanie ekspertów kadry technicznej, technologii NDT i instytucji nadzoru i wsparcia. Zapraszamy do wspólnego spędzenia czasu w gronie najlepszych specjalistów z kraju i ze świata.

Konferencja promuje i propaguje najnowsze trendy i rozwiązania z zakresu badań nieniszczących – głównie materiałów stalowych – pod kątem poprawy efektywności oraz bezpieczeństwa w przemyśle i gospodarce. Szczególnym obszarem zainteresowania są techniki bazujące na właściwościach magnetycznych stali. Metody te pozwalają zarówno na wykrywanie już istniejących defektów, jak również na diagnostykę prewencyjną oraz monitoring, m.in. w zakresie wyznaczania stanu naprężenia oraz zmian mikrostrukturalnych.

Podczas konferencji naukowcy z czterech kontynentów zaprezentują aktualne trendy i kierunki prac badawczych w zakresie diagnostyki prewencyjnej stali na różnych etapach eksploatacji , zjawiska magnetyczne jako baza rozwoju innowacyjnych technik NDT oraz badania podstawowe na rzecz diagnostyki właściwości eksploatacyjnych stali.

Nowa, otwarta formuła pozwoli uczestnikom czynnie uczestniczyć w prezentacjach, referatach i sesjach plakatowych. Dodatkowo, specjalnie zaaranżowana przestrzeń pozwoli na aktywny networking i dyskusje panelowe ekspertów z branży.

Nie ukrywamy, że zależy nam na pokazaniu uczestnikowi nie tylko wiedzy międzynarodowych naukowców, ale również na pokazaniu nowych technologii i aparatur diagnostycznych… a co więcej w tym roku otwieramy się również na obecność startupów dla których tworzymy innowacyjną przestrzeń i specjalny konkurs! – podkreślają organizatorzy.

VIII międzynarodowa  konferencja Diagnostyka Materiałów i Urządzeń Technicznych odbędzie się w dn. 29-31 maja 2019 w gdańskim hotelu Almond, ale już dziś możecie Państwo zostać uczestnikami tej wyjątkowej konferencji, kupując bilet na stronie internetowej http://dmiut.nntlab.com

PROGRAM RAMOWY KONFERENCJI DMIUT 2019

Dzień I – 29.05.2019

Kolacja powitalna

Dzień II – 30.05.2019

NDT na świecie – aktualne trendy i kierunki prac badawczych w zakresie diagnostyki prewencyjnej stali na różnych etapach eksploatacji, wśród prelegentów: V. Hristoforou, Grecja;  G. Vertesy, Węgry;

Dyskusja panelowa: Wyzwania i rola diagnostyki wobec 4-tej rewolucji przemysłowej

Przyszłość diagnostyki – zjawiska magnetyczne jako baza rozwoju innowacyjnych technik NDT

Wśród prelegentów : A. Ktena, Grecja; M. Flavio de Campos, Brazylia; M. Sablik, USA; B. Augustyniak

Lunch

Narzędzia rozwoju i wsparcia innowacji – sięganie po dotacje unijne jest proste

Przegląd dostępnych programów i narzędzi finansowania innowacji na styku nauka-przemysł – praktyczne wskazówki i przykłady udanych wdrożeń prezentowane przez praktyków, fachowe warsztaty

StartUp IDEA Space – program i konkurs dla dynamicznych zespołów, krótkie prezentacje (pitching) wybranych rozwiązań innowacyjnych proponowanych przez startupy, równoległa ekspozycja zaproszonych zespołów.

Uroczysta kolacja i wręczenie nagród 

Dzień III – 31.05.2019

Badania podstawowe na rzecz diagnostyki właściwości eksploatacyjnych stali – Z. Kowalewski,  R. Kuziak,  J. Okrajni

Diagnostyka stanu materiałów z wykorzystaniem niekonwencjonalnych technik – Y.  Kamada, Japonia;  L. Piotrowski,  Z. Ranachowski, K. Dragan, M. Augustyniak,

Lunch

Przykłady łączenia metod badawczych w celu osiągnięcia założonych celów – pierwsza na świecie prezentacja systemu do dynamicznej nieniszczącej diagnostyki stanu lin stalowych Przedstawiciele Keller i NNT.

Potencjał i kierunki międzynarodowej współpracy – Dyskusja otwarta