Bezpieczeństwo produkcji, Opinie i komentarze, Pary i gazy, Przemysł 4.0, Rozwiązania dla przemysłu, Technika i przemysł, Utrzymanie ruchu, Wydarzenia branżowe

Najważniejsze nazwiska polskiego przemysłu na VI Kongresie Polska Chemia

VI KONGRES POLSKA CHEMIA PŁOCK
VI KONGRES POLSKA CHEMIA PŁOCK

Szefowie największych spółek z branży chemicznej, przedstawiciele rządu i parlamentu, eksperci i przedsiębiorcy z sektora, naukowcy spotkają się już 5-6 czerwca 2019 w Płocku podczas VI Kongresu Polska Chemia. Tegoroczna edycja wydarzenia będzie koncentrować się na obszarach mających strategiczne znaczenie dla przyszłości branży w Polsce i na świecie. Inwestycje, regulacje środowiskowe, wsparcie konkurencyjności, surowce przyszłości oraz bezpieczeństwo będą jednymi z głównych tematów, które w tym roku poruszy przeszło sześciuset uczestników.

Udział w debatach i panelach zapowiedzieli między innymi prezesi i członkowie zarządów największych firm sektora, w tym : dr Wojciech Wardacki (Grupa Azoty), Zbigniew Leszczyński (PKN Orlen), Józef Węgrecki (PKN ORLEN S.A) dr Mateusz Aleksander Bonca (LOTOS S.A.), Zbigniew Warmuz (Synhos S.A.), Giuseppe Santoro (Dow Polska),rzegorz Czul (Fluor S.A.), Katarzyna Byczkowska (BASF Polska), Agnieszka Żyro ( Anwil S.A.),

Wśród panelistów znajdą się także przedstawiciele administracji i parlamentu dr Andrzej Ziółkowski (Urząd Dozoru Technicznego, Jerzy Meysztowicz (Sejm), Jan Filip Staniłko (Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii), dr inż. Krystian Szczepański (Instytut Ochrony Środowiska),dr inż. Witold Skomra (Rządowe Centrum Bezpieczeństwa).

„Skupimy się na tym co najważniejsze, ale też najtrudniejsze dla sektora chemicznego. W tym roku, reagując na bardzo silne europejskie i krajowe trendy, sporo uwagi poświęcimy kwestiom środowiskowym, a zwłaszcza gospodarce obiegu zamkniętego, plastikom i surowcom przyszłości. Polska Chemia od dawna jest sektorem odpowiedzialnym środowiskowo. Nieustannie szukamy nowych rozwiązań, poprawiamy nasze produkty i przeznaczamy ogromne środki na inwestycje i o tym także chcemy rozmawiać z naszymi gośćmi – mówi dr inż. Tomasz Zieliński, Prezes Zarządu Polskiej Izby Przemysłu Chemicznego, która jest organizatorem wydarzenia. Jak podkreśla, siłę tego sektora tworzą wspólnie wielcy i mali przedsiębiorcy, dla których Kongres jest miejscem wymiany doświadczeń, rozmów o perspektywach i nawiązywania relacji biznesowych zagrożeniach i szansach.

Kongres będzie podzielony bloki tematyczne, obejmujące zagadnienia najważniejsze dla przyszłości branży: „Inwestycje w sektorze, Bezpieczna chemia, Środowisko nr 1, Surowce przyszłości, Jak wygrać z konkurencją?

AGENDA SPOTKANIA: https://www.kongrespolskachemia.pl/agenda/dzien-1-20190605

Zapisy na Kongres trwają tylko do 28 maja: https://www.kongrespolskachemia.pl/rejestracja