Walidacja

Potężny wybuch w niemieckiej rafinerii. 10 osób zostało rannych, a ponad 1800 ewakuowanych. Są potężne straty

  • wybuch-w-rafinerii-1
  • wybuch-w-rafinerii-4
  • wybuch-w-rafinerii-6

Co najmniej 10 osób zostało rannych, cztery z nich poważnie po eksplozji w Niemczech, do której doszło 1 września. Fala uderzeniowa po wybuchu w kompleksie Bayernoil spowodował liczne uszkodzenia sąsiednich budynków, w tym także zlokalizowanych poza liczącą 127 hektarów rafinerią.

Incydent w rafinerii w pobliżu Ingolstadt, która znajduje się około 80 km (50 mil) na północ od Monachium, nastąpił o godzinie 05:30 czasu lokalnego (03:30 GMT). Na miejsce skierowano 600 strażaków, a oświadczenie policji mówi, że „istnieje ryzyko kolejnych wybuchów”.

Według stacji telewizyjnej Deutsche Welle bawarski minister spraw wewnętrznych Joachim Herrmann powiedział, że zakres zniszczenia był „przerażający”, opisując stosy gruzu w kompleksie rafineryjnym. Dodał również „całe ściany uległy zawaleniu […] Dzięki Bogu, że nikt nie zginął”.

Lokalne media podały także, że po pierwszym wybuchu usłyszano pewną liczbę mniejszych wybuchów.

Post Potężny wybuch w niemieckiej rafinerii. 10 osób zostało rannych, a ponad 1800 ewakuowanych. Są potężne straty pojawił się poraz pierwszy w Stowarzyszenie HAZEX | ATEX.