Nauka i technologie, Nauka w Polsce

130 studentek informatyki uczestniczy w obozie Women in Tech Camp

fot. pixabay.com

130 najzdolniejszych studentek informatyki z całej Polski weźmie udział w obozie Women in Tech Camp. Przez pięć dni będą pogłębiać wiedzę programistyczną i planować spektakularną karierę w branży IT. Pomoże im w tym 50 mentorek i mentorów z najlepszych firm high tech.

Women in Tech Camp to największe w Europie spotkanie inspiracyjne dla dziewczyn w IT. Obóz odbędzie się w dniach 25-29 września br. w Górach Świętokrzyskich, w miejscowości Chrusty (k. Kielc).

Podczas pięciu intensywnych dni dziewczyny będą tworzyć projekty informatyczne i uczestniczyć w warsztatach z zakresu nowych technologii. Już pierwszego dnia wezmą udział w Hakatonie dla Dobra i warsztatach przybliżających świat sztucznej inteligencji. W programie znalazł się także Dzień Kariery połączony z minitargami pracy i Dzień Role Models, podczas którego uczestniczki będą miały szansę porozmawiać z kobietami, które odniosły sukcesy i tworzą dziś najbardziej innowacyjne rozwiązania technologiczne na całym świecie. Spotkają się także z najważniejszymi organizacjami humanitarnymi, aby zastanowić się, wspólnie jak działać dla dobra m.in. swojej społeczności.

Women in Tech Camp jest częścią programu IT for SHE, który wpiera kobiety wiążące swoją przyszłość z nowymi technologiami. Powstał przy współpracy Fundacji Edukacyjnej Perspektywy, Koalicji na Rzecz Polskich Innowacji i siedmiu firm technologicznych: Cisco, Ericsson, Intel, Citi, Goldman Sachs, Roche i IGT.

Celem programu IT for SHE jest zwiększenie udziału kobiet w branży technologicznej, poprzez pomoc utalentowanym studentkom kierunków informatycznych w wejściu na rynek pracy. W Polsce tylko 13 proc. studentów informatyki to kobiety. W korporacjach technologicznych jest ich jeszcze mniej. Niedobór specjalistów z zakresu nowych technologii już teraz szacuje się w Polsce na 50 tys., a w Europie, do roku 2020 – na 1 milion.