Bezpieczeństwo produkcji, Technika i przemysł, Wypadki w przemyśle

Czwarty pożar w ciągu tygodnia w Ludhiana, przędzalnia jedwabiu zrujnowana

Czwarty incydent pożarowy w przeciągu sześciu dni wstrząsnął Ludhiana. Ekwipunek, sprzęt i surowce należące do Parmeshwari Silk Mills Limited, Ramtex India zostały zniszczone w wyniku pożaru. Dwóch strażaków odniosło nieszkodliwe oparzenia w trakcie gaszenia przędzalni jedwabiu w Bajra w trakcie gaszenia ognia.

Miejscowa straż pożarna podaje, że do pożaru doszło o 14:45 czasu miejscowego. Pożar rozpoczął się w jednej z hali w których przechowywano jedwab. W bardzo krótkim czasie rozprzestrzenił się on na całą fabrykę.

Strażacy rozpoczęli akcje od gaszenia parteru budynku. Gdy okazało się to nie wystarczającym zburzyli oni tylną ścianę przędzalni i rozpoczęli gaszenie ognia z dwóch stron. Dwóch z nich doznało niegroźnych poparzeń dłoni i zostali przewiezieni do miejscowego szpitala.

Właściciel młyna, firma Parmeshwari Silk Mills Limited jako przyczynę pożaru podała spięcie instalacji elektrycznej. Ustalenia straży pożarnej przeczą temu, bo jak podaje rzecznik prasowy przędzalnia powinna była być zamknięta kiedy doszło. Surjit Singh, dowódca miejscowej jednostki pożarniczej dodał, że nie są w stanie na ten moment określić powodów pożaru.