Gospodarka i biznes, Opinie i komentarze, Wydarzenia branżowe

Delegowanie pracowników: szansa dla słabszych czy zagrożenie dla silniejszych? Zapraszamy na V Europejski Kongres Mobilności Pracy

Fot. www.ekmp.pl

W dniach 20-21 listopada w krakowskim Centrum Kongresowym ICE odbędzie się 5. już edycja Europejskiego Kongresu Mobilności Pracy, największej konferencji poświęconej świadczeniu usług transgranicznych w Unii Europejskiej. Wśród zaproszonych gości tegorocznej edycji, której współorganizatorem jest Ministerstwo Rozwoju, znajduje się wicepremier Mateusz Morawiecki. Jak co roku organizatorzy zaprosili także Marianne Thyssen, europejską komisarz odpowiedzialną za projekt zmian w dyrektywie o delegowaniu pracowników.

Tradycyjnie pierwszy dzień Kongresu będzie miał charakter polityczny. To doskonała okazja do pogłębienia wiedzy na temat kierunku prac nad nowelizacją dyrektywy oraz ochrony lokalnych rynków pracy. Wystąpią czołowi politycy i urzędnicy. W programie będzie miejsce zarówno dla przedstawicieli pracodawców i pracowników, jak i specjalistów z zakresu prawa oraz naukowców.

Drugi dzień Kongresu, dedykowany biznesowi, położy nacisk na pracodawców i ich problemy związane z wysyłaniem pracowników za granicę. Program obejmuje cykl warsztatów, które prowadzą prawnicy ze specjalizacją w dziedzinie prawa pracy i ubezpieczeń społecznych w Polsce oraz państwach Unii Europejskiej, do których polscy pracodawcy najczęściej delegują pracowników.

Całość wydarzenia uświetni gala, podczas której wręczona zostanie nagroda Labor Mobilis. U jej podstaw leży idea docenienia osób, które w sposób szczególny wyróżniły się na polu promowania oraz wspierania mobilności pracy i usług na europejskim rynku wewnętrznym.

Więcej na: www.ekmp.pl
Rejestracja na wydarzenie: https://rejestracja.ekmp.pl/